DRUMMATIC

DRUMMATIC

Vlastným menom Richard Bari  je DJ pochádzajôci z Prievidze,no momentálne už 8 rokom žijúci v Bratislave,sa začal klubovej scéne venovať už v rannom školskom veku kedy ho uchvátil zvuk elektronickej hudby.Na základnej škole sa k nemu úplnou náhodou dostala kazeta s happy raveom a hardcorom,ktorý mu natoľko učaroval,že pre neho po dlhé roky iný druh hudby nemal šancu.V tej dobe hrajúce Radio Nitra s programom Studio TRESK mu dokonale vypĺňalo sobotné večery,kde si poctivo vychutnával svoju obľúbenú hudbu.

Ako roky plynuli zoznamil sa s ľudmi,ktorý boli takisto unesený rýchlymi bpm a tak si u jedného z nich v izbe zriadili malú poslucháreň,kde sa delili o získané nahrávky.

Ako čas plynul začal Drummatic pociťovať nedostatok progresu a začal sa obzerať po nových štýloch,ktoré by mu sadli rovnako ako hardcore.Toto všetko našiel v techne po návšteve už vtedy legendárneho Subclubu (vtedy Účko),kde prvýkrat počul dja Tokyho.

Techno ho na dlhých 7 rokov ovládlo a nebolo jedinej techno párty,kde by sa neobjavil.Mená ako Inigo Kennedy,Oscar Mullero,Marco Carrola či Chris Liebing sa stali jeho najväčšími modlami.

Ako sa však scéna na Slovensku rozvýjala,rozvýjal sa aj jeho vkus až v jeden večer ho priatelia zlákali na drum and bassovú párty TRIDENT ešte v tej dobe fungujúcom podniku v Partizánskom pod názvom Ruža.Tento večer bol prelomový nakoľko ho drum and bass uchvátil natoľko,že mu je verný až dodnes.

Aj vďaka návšteve Ruže sa v ňom postupom času začal prebudzať pocit,že samotný clubbing mu už nestačí a jedným okom začal poškulovať po technike hrania spoza dj pultu.

Svoje prvé platne si kupuje v Bratislave v roku 2004 a vďaka djovi Insectovi z Prievidze si ich má aj kde vyskúšať a vďaka kamarátom organizujúcim menšie lokálne párty má možnosť si zahrať aj pre verejnosť.

Bohužiaľ pracovné povinnosti mu nedovoľuju sa hraniu venovať na plno a tak na djing na dlhšiu dobu zanevrel.

Prichádza však prelomový rok 2010 vďaka ktorému mení platne za cédečka a tie mu dávaju omnoho väčší výber ako samotné platne.

Nasledujú mesiace a roky kedy si zdokonaluje svoje hrania a popritom sa opäť vracajú pracovné povinnosti,ktoré ho až do roku 2014 zahlcujú,no vďaka KLIKA CREW dostáva príležitosť opäť sa po dlhej dobe postaviť za pult v klube Radosť po ktorej si ho všimne zakladateľ NU:DANCE crew dj Fatsound a dáva mu príležitosť zahrať si na jeho akciách v kluboch SUBCLUB a  BATELIER.Vďaka týmto príležitostiam sa na istú dobu stáva členom NU:DANCE CREW vďaka čomu má priležitosť zahrať si na menších lokálnych parties,ale aj tých väčších a opäť vracia k tomu čo ho najviac baví.

Ako čas plynie tak prichádzajú aj ponuky na hranie v ďaľších bratislavských kluboch UHU,SUBCLUB,PRAOTEC,HAVANA ci Dole,kde si organizuje aj svoju nepravideľnú dnb párty pod názvom Pôjdeš Dole w / Drummatic,kde sa snaží volať menej známych djov,ktorý dokazujú,že netreba mať svetovo známe meno na lineupe,aby bol dobrá párty.

V roku 2015 ho osloví zakladateľ a manager bookingu ELECTROPLAYGROUND s prosbou o pomoc pri organizovaní open air akcie TOWER PARK LIETAVA,kde má aj vďaka tomu možnosť rozbiehať dnb stage.

Počas jeho kariéry sa mu naskytnú príležitosti hra´t popri takých menách ako sú Hybrid Minds,Abstract Sonance,Volume Plus,DC BREAKS,Loadstar,A.M.C či premíerové vystúpenie v slovenskom vysielaní Rádia FM v programe dja Lixxa Signall_FM.

Popri hraní v kluboch sa však Drummatic venuje aj tvorbe setov pre hudobné portáli Mixcloud či Soundcloud,kde uverejňuje svoje mixy pod názvom Liquid session a aktívne sa zapája aj do rôznych dj contestov.

Vo svojich setoch obľubuje predovšetkým liquidfunk a deepový drum and bass s výraznými bassovými linkami a pohlcujúcimi atmosférami s dôrazom na tanečný rytmus,takže si možete byť istý,že ani jeden set Vám nedovolí len tak nečinne sedieť.

Medzi svojich obĺúbených producentov radí také mená ako je napr. S.P.Y,Break,Nu:tone,Dawn Wall,Marcus Intalex,Command Strange,Calyx & Teebee,BSE,Mefjus,June Miller,Joe Ford,Frankee,Calibre,Dub Phizix a mnoho ďaľších.

LINKS:

Facebook_logo_(square)  http://www.mixcloud.com/moonspa/ 

 

 

 

 

Tags: , , , , ,