Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/a/f/af5c3925-5d6d-45b5-adc6-864ecf40e977/electroplayground.com/web/wp-includes/functions.php on line 355

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/a/f/af5c3925-5d6d-45b5-adc6-864ecf40e977/electroplayground.com/web/wp-includes/functions.php on line 355

Sagittarius session / Plastic Playground

more info on :
www.electroplayground.com

www.batelier.sk/

https://www.facebook.com/ElectroPlaygrond

start: 12 / december / 2012 – 21:00 ~ end: 05:05

Facebook EVENT : facebook event

line up :

15 djs / bubenícky orchester / belly dancer / 2 stages / 2 live acts / 2 projections

1st. Main floor : 

Lacita
Steff
Gumike
Herak

Eddy Portella live & Batatimba

Juraj Grafik / techhouse.sk

Fresh boys / Libor Fiala & David Steiniger
Mona Abir & Deagon / electroplayground.com
Uvex

2nd. Deep bar :

Nina Pixel
Southboy
Bollo
Cimy
Buket

 

Session je v znamení Strelca…
…aj napriek tomu, že sa narodila niekedy uprostred leta roku pána 2006. Jej decembrové vydanie je totiž odjakživa v znamení narodeninovej oslavy jej autorov a zakladateľov – v znamení Strelca. 
Za tých 6 rokov existencie sa Session bez veľkého kriku vypracovala na jednu z najobľúbenejších pravidelných kluboviek na Považí aby na poslednom vydaní bezmála vypredala Púchovskú Shaku. Čo je v tomto prípade tajomstvom takého úspechu zostáva tajomstvom aj pre nás samotných – možno to bude práve tým, že ju jednoducho žiadne neobostiera. Ak nás má predsa len napadnúť aspoň niečo, bude to asi tvrdohlavé držanie sa pôvodnej, slobodnej, až punkovej idey, ktorá je v prvom rade o kvalitnej hudbe bez davových ambícií a ignorovaní akýchkoľvek zbytočných príkras a pozlátok, ktoré v konečnom dôsledku v mnohých prípadoch len maskujú holú pravdu. Proste Session – stretnutie priateľov za mixom aj na parkete pod ním. 
Tento rok nastal čas vyskúšať nové méty. Značke Session kedysi nezlomila krk ani nevyhnutná a okolnosťami vynútená zmena priestorov, nastal však čas vyskúšať niečo ešte ambicióznejšie a riskantnejšie. Pretože zmena je dôležitá a prospešná iba vtedy, keď je dobrovoľná a nie vynútená okolnosťami – rozhodli sme sa ďalšie narodeninové vydanie spraviť niečo pre dobre usadenú a spokojne si pradúcu klubovku neslýchané – presun o desiatky kilometrov a rovno do hlavného mesta. To je trúfalosť! Ale začať (takmer) od nuly je niekedy zároveň oslobodzujúce. 
Voľba priestoru, ktorý by vyhovoval našim predstavám slobodného, na nič sa nehrajúceho lo-fi a zároveň pohodlného klubu padla na Bateliér. V širšom srdci Bratislavy a pritom v tmavej, slepej Továrenskej ulici je Bateliér centrom slobodomyseľnosti, undergroundu a lásky k umeniu pre umenie. Na dvoch stageoch sa tu 8. decembra nepredstavia nasledovné hviezdy: Tiesto, David Guetta, LMFAO, Rytmus a ani mnohí ďalší…ba ani Dara nepríde…kto však príde, ten neoľutuje. 

 

Electro Playground je tiež v znamení strelca
 
…aj keď vlastne presný dátum dátum narodenia nemá. Je synonymom bookingu, kvalitnej party od electra cez psy trance až po drum pod záštitou jej duchovného otca Deagona.Ten z rodnej.Žiliny dokázal tento koncept úspešne preniesť do hlavného mesta, kde už dlhšiu dobu organizuje rovnomennú párty v klube Empire a popritom má prsty aj vo viacerých iných akciách a projektoch v oboch mestách ku ktorým sa radí aj decembrová Saggitarius Session v bratislavskom Bateliéri. 
 
Spolu so Session tímom títo tvorcovia dvoch úspešných kluboviek v spoločnom projekte spojili svoje sily aby spolu vytvorili niečo väčšie a pritom rovnako osobné ako ich hudobné dietky. Hostia budú hlavne naši spoloční kamaráti z branže a tak môžete očakávať pestrý výber inteligentnej elektroniky od minimalu po drum n bass.Spojenie bubeníckeho orchestra, brušného tanca, live actu a djov na dvoch stageoch pre vás pripravujeme 8. decembra v bratislavskom Bateliéri a v priebehu najbližších dní sa začnšte postupne dozvedať mená hostí…
 
 
Sagittarius Session / Plastic Playground House Music Culture
 
Že stretnutie strelcov alebo ak chcete Sagittarius Session – Plastic Playground v Bratislavskom Bateliéri nebude len o Djingu je nad slnko jasné. Hlavným lákadlom bude Eddy Portella a jeho Batatimba.
 
Eddy Portella narodený v roku 1981 (Lima Peru), prichádza v roku 1989 na Slovensko spolu so svojou rodinou. Vo svojich 8 rokoch začínal vo flamencovom súbore ako spevák  a po 2 rokoch zažíva svoje prvé verejné vystúpenia.
 
Neskôr sa začal venovať flamencovej rytmike a štúdiu gitary na ľudovom konzervatóriu u profesora Blaha a flamencovu gitaru u gytaristu Flaco de Nerja. Gitarista sa však z neho nestal a po menšom hudobnom hľadaní ho oslovila vtedy začínajúca skupina Mango Molas.
 
Jeho úlohou bolo vtedy obsluhovať drobné perkusívne nástroje (percusion menor, shakers, triangle, tamburína, guiro atď.). To naštartovalo jeho posadnutie perkusiami a začal sa naplno venovať štúdiu afrocubánskych a latinsko-amerických perkusií, ktorým venoval všetok čas.
 
Učil sa klasickej hudbe v hre na bicie nástroje na štátnom konzervatóriu v Bratislave. Jeho vášňou boli však latinsko-americké perkusie, a tak svoje znalosti čerpal z video škôl a knižných vydaní od Gigio Parodi, Glen Caruba, Ed Uribe, Giovanni Hidalgo, Joseluiz Quintana Changuito, Miguel Anga Diaz, Victor Rendon, Bobby Sanabria, internetové školy, youtube.
 
Eddy Portella je praktickou ukážkou nového fenoménu samouka odchovaného na internete. Svoje poznatky však konzultoval pri každej príležitosti s vynikajúcimi muzikantmi ako napr. George Delgado, Luisito Quintero, Jorge Gonzales.
 
Migrácia kubánskych muzikantov na Slovensko ho výrazne ovplyvnila a urýchlila jeho prínos vedomostí o afrocubánskej hudbe. Veľkou školou bolo pôsobenie Eddyho Portellu v kapele vynikajúceho muzikanta a majstra na bicie nástroje: Westevi Werlen Ramos Moreira.
 
Eddy Portella počas svojho doterajšieho pôsobenia spolupracoval a spolupracuje s top slovenskými i zahraničnými umelcami. Vyprofiloval sa ako multižánrový perkusionista v nahrávacích štúdiach, live vystúpeniach a televíznych prenosoch.
 
Je zakladateľom a umeleckým vedúcim 25 členného bubeníckeho orchestra BATATIMBA.
 
BATATIMBA je bubenícky orchester vytvorený v roku 2010 pod vedením perkusionistu peruánskeho pôvodu Eddyho Portellu,ktorý si kladie za cieľ šíriť čaro afro-kubánskej či brazílskej Perkusívnej hudby a odovzdávať svoje skúsenosti a vedomosti všetkým tým, ktorí sa chcú venovať tomuto jedinečnému  druhu umenia. Súbor sa zaoberá nácvikom rôznych rytmov a skladieb prostredníctvom perkusií a spevu. Batatimba poskytuje svojim členom príležitosť rozvíjať vlastnú umeleckú osobnosť vďaka praktickej hre v skupine a individuálnej výuke.
 
Mona Abir je profesionálna orientálna tanečnica a lektorka brušných tancov v Žiline. Orientálnemu tancu sa venuje od roku 2002. Už na prvej hodine kurzu orientálneho tanca, pred ktorým ani netušila čo všetko obnáša, ju svojou krásou, pôvabom a hlavne ženskosťou očaril. Stále je ním pohltená a neprestajne sa mu s radosťou oddáva. Svoje tanečné umenie stále zdokonaľuje na rôznych workshopoch so známymi slovenskými i zahraničnými lektormi orientálneho tanca. Pôsobí aj ako duo po boku DJa Deagon. Takto osviežili nejednu party a práve v Batelieri by mala tanečný parket oslniť so svojim novým artefaktom – led podsvietenými krídlami Isis.
 
VJingu sa počas party bude venovat Vj Indiapositive / GalakticVisions Dec.
Mladý designer, od 1999 plne prepadol psytranc-u…, hráva pod menom Bluemonkey/Cosmic Dance a je zakladajúcim členom Radical Karma Crew. Pod osobnou značkou GalakticVision dekoroval parties na sk, cz, hu, indonesii a aj prestýžny BOOM festival v Portugalsku v rokoch2004,2006 a 2008. Experimentálnej vidoprojekcii sa venuje už od roku 2005.
Sagittarius Session alebo teleport z Terasy do Bateliéru
Postupne nastáva čas priblížiť si časť sobotného lajnapu, ktorý sme pre Vás poskladali pre premiérové vydanie Session párty v hlavnom meste. Z domáceho pôsobiska tak prinášame spojenie toho najlepšieho, čo sa v Púchovskej kotline urodilo a slovenského výberu. Aj keď aj o tom slovenskom by sa dalo polemizovať, keďže…niektorí sa tu narodili, niektorí nie, ale všetkých hudobné srdce je tu a to je dôležité. Prečo teda rovno nepovedať, že máme svetový lajnap? 🙂
Bude to pestré…
 
MAIN STAGE
 
Juraj Grafik je jedným z headlinerov sobotného večera. Tohoto človeka netreba v Bratislave, ba ani na celom Slovensku obzvlášť predstavovať. Jeho meno sa spája s dnes už zaniklou  radioshow bassline na rádiu sity kde patrila medzi najpočúvanejšie. Dodnes odohral po Slovensku či zahraniči mnoho uspešných hraní. Skúste niekedy v modrý, nudný pondelkový večer zájsť do podzemia, kedy V Radosti znie jej reinkarnácia v podobe Bassline party. Tento človek taktiež šéfuje známej značke s dj a štúdiovou technikou techhouse.sk, ktorý už druhý rok kompletne zastrešuje vlastný stage na známom Bee Free a mnoho iných eventov. Názov jednoznačne odkazuje aj na štýl, ktorý môžete v jeho podaní očakávať.  
 
Libor Fiala a David Steiniger aka. Freshboys sú československé úderné duo. V tomto zložení pôsobia striedavo na oboch stranách hraníc už tri roky a pumpujú do ľudí nekompromisný proggy groovy tech sound,  plný atmosfér a nadýchaných plôch, ktoré držia pri zemi hutné beaty a basové linky . Libor si ako jeden z oslávencov pre vás s Davidom prichystal špeciálny set, ktorý bude doprevádzať perkusionista Eddy Portella a taktiež  sa vám predstaví ako jeden z členov bubeníckeho  orchestra Batatimba.  
 
Gumike (pozn. toto sa nedalo zeditovať, preto citácia): “Gitarova muzika ma baví, pri tanečnej sa chcem baviť. Snaha tvoriť osobne a hlavne bez predsudkov vytvorených trendami ma časom presvedčila, že tvorenie muziky je veľmi osobná vec. Dajú sa v nej najjednoduchšie zachytiť nálady, pocity a hlavne atmosféry obdobia, ktoré producent žil. Po pár rokoch sa tak muzika stáva pre producenta najzretelnejšie cítiteľnym kódom a priam až časovym teleportom nielen do jeho minulosti, ale aj budúcnosti ;] Hudba sa pre mňa stala celoživotným experimentom a verím, že sa v nej skrýva omnoho "viac". Je to univerzálny jazyk a dajú sa nou odkomunikovať veci na ktoré sú slová krátke. Podľa mňa by ňou mal prehovárat na ľudí každý. Nie je to šport a teším sa z dnešnej doby, kedy možnosť produkovať a hrať ma každý. Muzika sa tak opäť stáva viac spôsobom sebarealizácie a nie už vypočítavo nasmerovaným produktom. Hudba by sa nemala predávat, ale odmenovať.”  
My už len dodávame, že Gumike sa na hlavnom stagei predstaví v live vystúpení, na ktorom momentálne pilne pracuje… máme sa na čo tešiť!
 
Deagon Baví ho predostierať ľudom všetky druhy zvukov, čo tepú dvojnásobnou rýchlosťou taktu ľudského srdca (teda od 122 do 144 bpm). Najradšej ponúka zvuk v duchu electro/progressive house, nebráni sa ani melodickým vokálom a všetkému, čo posúva obyčajný svet do emocionálnej roviny. Deagon je zakladateľom bookingu Electro Playground, pod ktorým sa mu podarilo zorganizovať desiatky žúrok nielen v srdci severného Slovenska – v Žiline, ale po presune aktívne a úspešne aj v Bratislave. .
 
Herak, talentovaný Košičan momentálne pôsobiaci v Prahe. Venuje sa djngu 11 rokov a hoci jeho hudobná minulosť je spojená hlavne s hardtechnom, kedy si zahral po boku takých mien ako Rush, Mario Ranieri či Henrik B. Nasledoval vekom podmienený prirodzený prerod a momentálne pláve vo vodách techhouseu a deephouseu. 
 
Uwex je človek ktorého meno nie je až tak známe, ale to vôbec nie je dôležité. Pre nás je podstatné, že je to dobrý kamarát a pre vás zase fakt, že progressive psytrance spod jeho rúk je tým najlepším možným spojením zvuku klasických psytrance parties a súčasného klubového soundu.
DEEP BAR STAGE:
 
Bollo je renomovany slovenský dj, producent a remixér. Ako producent sa hudbe začal aktívne venovať v polovici 90tych rokov. Ako dj prezentuje prevažne deep house, funky house a tech house, má na svedomi približne 70 vydaných trackov na rôznych labeloch  vrátane legendárneho New Yorkského labelu King Street Sounds. Od roku 2010 manažuje svoj vlastný label Soluble Recordings, na ktorom okrem svetových mien publikujú svoju tvorbu aj slovenskí producenti.
 
Southboy – oslávenec a spoluorganizátor Strelec Session pochádzajuci od Trenčína, hrajúci za housemusic.sk crew. Jeho pôsobenie v slovenských undergroundových houseových vodách siaha 10 rokov dozadu, odkedy točí dosky po slovenských a zahraničných kluboch. Miluje čistý, nefalšovaný house vo všetkých podobách a polohách, no nevyhne sa ani  hip-hopu, nu-jazzu, breaks či nu-discu. O jeho producentských kvalitách napovedá nejeden vydaný release na kvalitných labeloch ako Melodica, Soluble, Sex Panda White, One way alebo Seta label. Momentálne pilne pripravuje vlastné live vystúpenie. Je sa na čo tešiť…
 
Cimy sa objavil na scéne okolo roku 2009, od kedy necháva o sebe vedieťpo celom Slovensku, Česku či Holandsku svojim typickým deepovo-techhouseovým soundom odrodený na Lopúchovskom undergrounde. V rodnom Púchove ako promotér stojí za nejednou kvalitne obsadenou akciou a momentálne spolu so Southboyom organizujú v bratislavskej Radosti čoraz známejšiu párty Headroom.
 
Nina Pixel  mladá talentovaná púchovčanka prichádza z brnenského elektronicého podsvetia, v ktorom bola odchovaná na minimale a techne skôr, než sa to všetko pretransformovalo do postindustriálnych experimentov, ktorým zostáva verná aj v tanečnejších setoch. Hudbu Niny Pixel ťažko zaradiť do jediného žánru. Prvky UK garage, minimalu, postfunku, spacedisca, industrialu či noisu dotvárajú jej deepovo minimalový sound.
 
Belly Robber je… vie vôbec niekto odkiaľ tento chlapík je? 🙂 Neustále v pohybe stihol precestovať a vyskúšať život vo viacerých kútoch Európy, kde samozrejme popritom točil platne. Pri občasných návratoch na Slovensko organizuje a spoluorganizuje, píše, prispieva, baví sa, hrá, pomáha, počúva, rieši. Mnohé z toho vlastne stíha aj na diaľku, v čo v celej housemusic.sk crew dúfame aj po jeho blízkom presune smer Puchov city – Wien. 🙂 Za tie roky strávené v zahraničí sa aj jeho zvuk  stal metropolitne eklektickým a výsostne moderným, či už máte radi Dublin, Londýn alebo inú európsku metropolu.  
 
Steff je ostrieľaný  matador z Púchova (pozor, slovná hračka bola absolútne neúmyselná), hájaci farby plasticpuls crew. Určite nenechá nikoho v kľude, kedže je to jeho premiéra v hlavnom meste a rovnako s nami už roky oslavuje naše spoločné strelecké narodeniny. Jeho veselý funkovo ladený tribal techhouse s prvkami italo disca (robíme si prdel:) vám určite rozprúdi stuhnutú krv v žilách.
 
Buket & Phoe Dalšim dôkazom rôznorodosti tejto párty je zastúpenie lámaných beatov v podaní dvoch djov, predstavte si tú náhodu, pochádzajúcich z Púchova , ktorí vás ochotne prevedú všetkými polohami štýlu zvaného drum and bass a uzavrú túto párty..
 

Partneri :

AlTomReklama
AlTomReklama (http://www.altomreklama.sk/) je mladá a kreatívna firma s dobrými nápadmi, zaoberajúca sa výrobou reklamy. Nám pomáha predovšetkým povzniesť značku Electro Playground. Pomohli nám s výrobou banerov, tlačením nálepiek, potlačou na tričká a s ďalšími reklamnými predmetmi.

Medialni partneri / Press :

 live4pm BAportal.sk Beatport CityLife.sk    www.drom.sk  www.drom.sk www.drom.sk gluuu.tv.sk  gluuu.tv.sk gluuu.tv.sk Housemusic.sk Housemusic.sk hudba.sk ilovemusic.sk kam do mesta nl      wavemag.eu  wavemag.eu wavemag.eu  websound.eu

clanky uverejnene len priamo v party liste :

  Housemusic.sk  websound.eu

 

Event details

  • Begin: 8. 2012 at 09:00
  • End: 9. 2012 at 05:00
  • Add to your calendar: Download ics file
  • Place: Batelier, Továrenská, Bratislava, Slovenská republika

Tags: ,