Skip to content
Close

Marek Deagon

20287223_10213963584832864_4554449206654648223_o (1)

BIO

Marek Deagon je zakladateľom Electro Playground crew. Rád sa venuje predovšetkým undergroundovej alternatívnej elektronickej hudbe a to hlavne žánrom a štýlom, ako sú deep house / vocal house / techno / psytrance / proggy a najnovšie acid technu. Základňu založil v Žiline, ale veľmi rýchlo sa spriatelil s rôznymi djs a crews od Košíc až po Prahu. Niekoľko rokov spolupracoval na projekte Reaction Control, ktorý je významným pilierom na techno scéne aj za hranicami Slovenska. Pomocou tejto značky, ale aj mnohých ďaľších, ktoré vytvorila produkcia Electro Playground, sa podarilo zabookovať svetoznáme mená ako sú:
Affkt (Spain); Ben Long/Space DJz (UK); David Moleon (Spain); Gerra & Stone (UK); Gill&us (FR); Patrik DSP (GER); Smooth (Slovenia); Takaaki Itoh (Japan) …

m02_

 

hral na rôznych nespočetných open air festivaloch, ako napríklad :
Air festival/CZ; Bass on Beach; Bee Free; Beat For Love/CZ; COAL Open Air/CZ; Friday Mass; Galota Fest; Chvatimech; Idem na Fest; Majáles Žilina; Mystika; Reset; Reaction Control; Solid; Žižkovská Noc Praha…

Veľmi dôležitým projektom, pri ktorom pomáhal, bolo založenie *enjoyclub Žilina a aj v ňom vytvorenie priestoru v spolupráci s Rádio_FM – Alternatíva_FM stage. Po týchto skúsenostiach sa rozhodol, že chcevykročiť zo slovenského priestoru ďalej a tak odcestoval na niekoľko rokov na slnkom zaliaty No.1 hippie a techno ostrov Ibiza v Španielsku. Tu strávil viacero sezón ako rezident DJ v rôznych plážových kluboch a pôsobil ako organizátor eventov.

37778114_10214729858313540_8971054798547714048_n
mapa_s

Svadba / oslava / súkromný / firemný event

ep svadba
RC

Rozhovor pre Reaction Control

Marek Deagon a jeho príbeh o Ibize: Tisíce ľudí chcú to isté, ale nie každý vydrží

Zobudiť sa na neznámom mieste ďaleko od domova je vraj oslobodzujúci pocit. Možno tak nejako sa cítil aj Marek Deagon, keď sa minulý rok v jedno jarné ráno prebudil na Ibize, za sebou mal strastiplnú cestu naprieč Európou, so sebou iba nevyhnutné veci na prežitie a pred sebou niekoľko dobrodružných mesiacov v krásnych, ale aj tvrdo konkurenčných podmienkach Ibizy.

Aké to je, keď sa sen prelína so skutočnosťou až tak, že po stovkách odohraných hodín v každodennom kolobehu vystúpení už miestami neviete rozoznať, či to, čo robíte, milujete alebo nenávidíte? V nasledujúcom rozhovore nám Marek priblíži svoj pohľad na realitu Ibizy po tom, ako na bielom ostrove prežil väčšinu minulého roka:

Miloš, RC: Rozhodol si sa na dlhšiu dobu opustiť domov a odísť za dobrodružstvom na Ibizu. Čo Ťa k tomu viedlo? Bola to dlhodobo plánovaná akcia, či skôr spontánne rozhodnutie?

Rozhovor pre Funken Gruven :

IBIZA nie je ZRČE so šiestimi klubmi.

V práci dal výpoveď a odišiel zo Slovenska skúsiť šťastie na „ostrov“. Aktuálne je na Ibize už tretí rok , hráva aj 11-krát do týždňa, vedie vlastnú bookingovú agentúru a užíva si pohodový život na najznámejšom letnom párty mieste na svete (s heslom #partyhard #workharder). ). DJ a promotér Marek Deagon v zaujímavom rozhovore…

Noks: Marek, občas sa mi zdá, že na Ibize je určitý rozdiel medzi tzv. barovými „lounge“ Dj-mi a tými „klubovými“…

FG